| TwinCities a întrebat:

Salut,imi poate spune cineva cum conectez un lumia 520 la wifi... tinand cont ca îmi spune ca dispozitivul nu se poate conecta la retea?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Daca nu ai acces la router e nasol. Poate fi o simpla eroare care se solutioneaza reinitializand routerul sau poate fi blocata adresa ta de MAC in mod intentionat sau modificat accesul la router de forma ca alte dispozitive sa nu se poata conecta...
Desigur poate fi si problema telefonului desi nu cred. Ai incercat, presupun, sa reinitiezi telefonul sau sa te conectezi la alta retea wifi?

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Daca esti sigur ca ai scris bine parola (daca nu intri in setari/wifi reteaua wifi la care nu sw conecteaza si iti apare vosul de gunoi - apoi faci procesul de la inceput si atentie la parola wifi) atunci incearca sa opresti routerul si sa il pornesti din nou. De multe ori funccioneaza; sau daca nu iti da rezultat si nu ai personalizat prea mult routerul, fa-i un RESET - asta depindw cum, de la router la router. Sper sa te ajute

| TwinCities explică (pentru Goete):

Am incercat sa sterg si dupa sa bag iar parola la retea...dar nu merge...si la router nu am acces