| DzEk0 a întrebat:

Salut,imi poate spune cineva cum imi setez laptopul sa vad la tv prin hdmi? mi l a pus un prieten odata si acum vad ca nu mai merge am cautat si pe net dar nimic

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Click pe desktop si display settings. Poate ai si nVIDIA control panel

| Onisim10 a răspuns:

Ai putea din Nicosia Control Panel.
Asta ai putea și selectezi daca dai pe Desktop la display Setings.
Mult Succes!

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa fii un pic mai explicit si sa ne spui care punct de mai jos te intereseaza.
1. Vrei sa vezi pe laptop ce se da la tv?
2. Vrei sa vezi la televizor un video(sau imagini) de pe laptop?

| DzEk0 explică (pentru anonimg):

Vreau sa conectez laptopul la tv pentru a ma juca cum o faceam pana acum, puteam sa las laptopul deschis ca ramanea negru si se vedea tot pe tv, doar ca nu gasesc setarile si deja sunt cu nervii la pamant crede ma

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut.

Aici ai doua aspecte de care trebuie sa tii cont.

Laptopul: sa partajezi ecranul, tine apadat tasta Windows + P sau ar trebui sa ai o tasta speciala pentru asta pe tastatura. De acolo alegi Duplicate/Extend/Second screen only.

TV: trebuie sa dai la Source si sa alegi HDMI.

| DzEk0 explică (pentru DoarBogdan):

Am facut asta si tot nu merge, imi apare no signal habar nu mai am ce sa ii fac, eu ma refer la setarile din pc ce sa ii fac

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru DzEk0):

Pai daca ai facut asta si nu merge... trebuie sa fie o problema hardware presupun. Firul sigur merge?

| anonimg a răspuns (pentru DzEk0):

Eu nu am folosit pentru tv, ci pentru un videoproiector. Banuiesc ca trebuie sa mearga la fel.
Apesi pe butonul "Start" (sau Windows) de la laptop, si scrii acolo: projector. Dai clic pe "connect to a projector" si alegi una din variante:
-duplicate -se vede si pe laptop si pe tv;
-projector only -se vede numai pe tv.

Sa fie selectat la tv source: hdmi.

| DzEk0 explică (pentru DoarBogdan):

Pana azi mergea...mi-a dat si eroare la 3.0 usb si l am dezinstalat poate sa fie din cauza asta

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Nu uita sa conectezi cablul la tv si laptop.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru DzEk0):

Nu ar trebui sa aiba legatura cu usb-ul.
Atunci ar trebui sa ne asiguram ca este de la laptop. Daca pui alt laptop, merge? Sau daca conectezi alt TV?

| DzEk0 explică (pentru DoarBogdan):

Las o asa atunci.

| DzEk0 explică (pentru anonimg):

Ii conectat tot si tot nu merge

| anonimg a răspuns (pentru DzEk0):

Driverul de la usb nu are legatura cu hdmi-ul care iese din placa video (in afara de faptul ca ai legat cablul hdmi de un port usb printr-un adaptor).
In locul tau as fi sunat la reprezentanta din Romania a laptop-ului. Cu siguranta ca m-ar fi ajutat sa fac aceasta conexiune.

Sau la Microsoft (in cursul saptamanii): 0212047040
https://support.microsoft.com/......8ddbd2ee29

| NLS a răspuns (pentru DzEk0):

Nu ai un monitor la indemana?
Sa incerci sa-l conectezi la monitor.

| DzEk0 explică (pentru NLS):

Monitoru la ps4 merge doar la laptop nu il pot conecta imi da no signal habar n am care ii treaba