| Marica_Victor_Ionut_2000 a întrebat:

Salut,îmi poate spune cineva dacă pot înlocui placa video la un laptop, momentan am o nividia geforce 610m 1gb pe 128 bit și vreau sa îmi fac un upgrade

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poti. Placile video de la PC nu se potrivesc la laptop. Placile video de la laptop sunt incorporate in placa de baza, in procesor sau daca sunt dedicate, sunt lipite pe placa de baza. Inlocuirea placii dedicata este o operatiune de atelier cu o buna dotare tehnica.

| Marica_Victor_Ionut_2000 explică (pentru Salontanul):

Pai placa mea video este o placa dedicata deci o pot inlocui cu una mai buna nu?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Marica_Victor_Ionut_2000):

Nu. Numai intr-un service foarte bine dotat.