| CastiCuMicrofon a întrebat:

Salut.
Imi poate spune cineva daca pot schimba modemul de la romtelecom (unul alb SmartAX mt882) cu un router wireless?
Daca da as dori sa stiu cam cat m-ar costa sa fac acest lucru deoarece mi-am luat telefon si vreau sa ma conectez la internet.

Funda!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti numai daca router-ul este si modem in acelasi timp. Altfel te conectezi cu router-ul la modem.
Uite asa arata un modem-router:
http://edimax.ro/en/produce_detail.php?pd_id=317&pl1_id=1&pl2_id=3

| BogdySS a răspuns:

Poti suna la romtelecom, la relatii cu clientii si sa le spui ce modem ai, acesta fiind foarte vechi si sa le ceri un modem cu wireless. La mine l-au adus si l-au instalat pe gratis, deci banuiesc ca ar trebui sa ti se intample acelasi lucru si tie. Daca nu, iti vor spune ei costurile.

| tudo393 a răspuns:

Nu cred ca poti, cel putin asa ar fi normal.Un router este intre 80-110 lei.