| Valisarpe a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva de ce nu imi citeste stickul usb niciun sistem audio, nici macar la masina, i-am dat si format pe 32 fat si melodiile sunt mp3?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E problema cu numele fisierelor /folderelor, care trebuie sa fie doar din cifre si/sau litere alfabetului englezesc (fara diacritice).
Semnele speciale si diacriticele pot bloca redarea.

| relian a răspuns:

Verifica daca radiourile unde il folosesti sau ce folosesti tu, poate reda MP3, sta in primul rind. Dupa verifica ce au zis restul pe aici.

| NLS a răspuns:

Daca stickul e mai mare de 32GB, unele aparate nu il citesc.
La fel, daca e USB 3.0, 3.1..etc

Formatarea in FAT32 e condiția esentiala.
NTFS nu functioneaza 100%, si 99% dintre playerele existente pe piata nu recunosc formatul exFAT.
Ramane doar FAT32, cu limitarile specifice.

Cum a zis Bula, numele melodiilor trebuie sa contina doar litere, cifre, si caracterul underscore ( liniuta jos _ ).

Si daca playerul e un model vechi, pune melodiile direct pe stick, nu in foldere.

Suplimentar:
Am presupus ca toate sistemele pe care ai incercat stickul sunt capabile sa citeasca formatul mp3.
Eventual citeste in specificatiile produselor, daca sunt mai noi, s-ar putea sa suporte doar noul format AAC, urmasul MP3-ului.

Am presupus si ca ai testat stickul pe calculator, atat cu MP3, cat si cu alte formate audio.

| Brizbriz a răspuns:

Stick prea nou, sisteme prea vechi
mi s-a intamplat, pe un server cam vechi, sa nu vada un stick de 64G... si culmea, nu il vedea la boot-are, in windows il vedea binemercic

| UserRo10 a răspuns:

Pe langa ce au spus ceilalti verifica ca lungimea numelui sa nu aiba mai mult de 30-50 caractere

| DataSoft a răspuns:

E posibil din cauza că este prea mare pentru capacitatea sistemelor audio, și mai ales cele după automobile. Am și eu la fel un stick de 32 usb 3 și playerul din mașina nu il vede.

| Valisarpe explică:

Am rezolvat, aparent era de vina site ul de pe care descarcam muzica rolling on the floor