| Dorutzzu a întrebat:

Imi puteti da va rog niste pareri despre Samsung Galaxy Grand Prime? Ma refer la procesor, ecran, tot si vreau pareri personale!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Este ok telefonul, are chipset bun, gpu bun, cpu bun, RAM-ul este ok, practic este un telefon medium-end, display-ul este cam mare pentru rezolutie, nu va fi atat de clar, densitatea pixelilor este de 220 ppi, camera este buna, Samsung nu isi bate joc de telefoane si de clienti cand vine vorba de camera! Ai 8 Gb memorie interna, undeva la 4-5 gb ii poti folosi sa instalezi ce vrei, nu-s sigur daca poti trece aplicatiile pe card sau cele mari trec singure. Este un telefon bun overall, nu de top dar este bun! Putin cam mare dar probabil asta cauti.
Daca ti-l permiti, de ce nu?

| Dorutzzu explică (pentru RB26DETT):

Planuiesc sa mi-l iau luni. Merg bine jocurile pe el? AM inteles ca nu va fi claritatea prea buna (evit cacofonia) dar jocurile gen Fifa 15, Asphalt 8 vor merge intrerupt?

| RB26DETT a răspuns (pentru Dorutzzu):

Normal nu ar trebui sa-ti sacadeze la astfel de jocuri avand un quad de 1.2 si adreno 306, procesorul fiind pe 64 biti!
In antutu nu se descurca atat de bine la testul 3D, sta cam pe la 5 fps-uri, nu-i prea bine insa uite aici niste gameplay-uri, cauta pe youtube mai multe gameplay-uri sa vezi mai exact cum ruleaza jocurile;) https://www.youtube.com/watch?v=_sgNVOHMB-w

https://www.youtube.com/watch?v=lvHrVoWAjCg

https://www.youtube.com/watch?v=2mF5EDFj548

https://www.youtube.com/watch?v=wS_6WeXWQIs

| Dorutzzu explică (pentru RB26DETT):

Merge destul de bine... Mai trebuie sa stiu vreun lucru,, ascuns''? Te rog nu vreau sa fac vreo greseala.

| RB26DETT a răspuns (pentru Dorutzzu):

Nu exista telefon perfect! ce trebuie sa stii este ca in banii aia nu cred ca poti gasi ceva mai bun, probabil daca te uiti pe la xperia M2 dar la chipset este putin sub cel pe care-l vreiwinking
Dupa ce-ti iei telefonul sa-i pui folie si sa-i cumperi husa! Sa nu risti sa-l strici atunci cand il scapi pe jos si asa-l protejezi si la zgarieturi si uzura carcaseiwinking Vezi ca s-ar putea sa fie 'folii' de sticla pentru grand prime! Asa telefonul este bun! Brand premium, chipset premium, materiale bune, sistem de operare stabil, camerele sunt bune, cea frontala de 5 mpx si cea principala de 8, superbe! Trebuie sa stii ca, atunci cand iti iei un telefon de la o marca premium si te costa undeva la 1000 ron, te va tine mai mult ca sigur 2 ani! Ma refer la compatibilitatea aplicatiilor, cum ruleaza jocurile, etc... Am un xperia M cumparat acum un an si cateva luni si inca ruleaza foarte lejer ultimele jocuri! De acum il incadrez la low-end, a foste medium-end anul trecut dar deja a cazut.asa sunt toate telefoanele, toate cad! Mereu apare ceva nou! Azi il cumperi cu 10 milioane si-ti dai seama ca daca mai asteptai o luna il cumparai cu 7, asa am patit cu M-ul meu, am dat pe el 10 milioane si la 2 luni a aparut xperia M2 care costa 12, de 2 ori mai bun decat M, nu ma durea sa fi dat 12 in loc de 10, si-asa l-am luat la abonament pe cel ce-l am. Un xperia M costa si 2 milioane la mana a 2-a si 5 daca-l iei nou, eu dadeam dublu anul trecut... Un telefon care chiar isi merita banii este Xperia Z1 compact, undeva la 14 milioane dar la jocuri si toate alea bate galaxy S5! Ecranul de 4.3 inch pare inofensiv! Dar ce are sub carcasa, te sperii + ca are display 720p ce-l ajuta in gaming foarte mult! Nu ma mai lungesc, ce ai ales ai ales bine! Daca te atrage si alt telefon imi poti spune ca eu iti fac o comparatie frumoasa si-ti spun ce-i mai bun, daca vrei recomandari spune-mi ca am ce sa-ti zic, momentan nu as avea ce sa-ti recomand de la mine, spune-mi cat iti permiti sa dai pe telefon si eu iti spun daca sunt, telefoane mai bune in acesti bani!

| Dorutzzu explică (pentru RB26DETT):

Mersi mult pentru raspuns. A fost chiar folositor. big grin Deocamdata ma limitez la acesta pe care-l iau cu oferta la lungirea abonamentului.Numai din oferta i-am scazut un sfert din pret happy

| RB26DETT a răspuns (pentru Dorutzzu):

Cu placerewinking