| amvenitsacitesccomentariile a întrebat:

Imi puteti recomanda un forum bun pentru retelistica? Incerc sa fac un port forwarding, dar nu imi iese deloc si am luat tot internetul la rand ca sa gasesc o solutie.

3 răspunsuri:
| AlexMh a răspuns:

Salut. Da-mi un PM, si te ajut eu prin Teamviewer.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Port forwarding se face intrant in rooter panel. Cum intri?
intri in CMD si scrii /ipconfig si copiezi ipv4 address. o pui pe google la "Links" si pe urma daca ai logare default treci la user si password admin

Port Forrward se face din panelul routerului intrand pe sectiunea tongueort Forwarding:. Pui ipv4-ul al ip, iar la port pui portul official de la acel joc (in cazul in care vrei sa iti deschizi server in pc) sau portul de la acel forum

| AlexMh a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Deci nici macar eu care lucrez in retelistica nu am inteles nimic din ce ai scris. Omul nu cunoaste nici o informatie despre port forwarding laughing)