| bogdy20000 a întrebat:

Imi puteti recomanda un pc direct facut sau pe piese pana in 1500-2000 de lei. Daca va fi mai ieftin as mai lua si periferice.In mare parte p-as lua doar pentru CS:GO si as vrea sa imi mearga peste 100fps-uri daca se poate.
Unde as putea pune intrebarea sa primesc mai multe raspunsuri?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Una e un pc la 1500 lei, alta e unul la 2000, pot fi diferente enorme.
Uite unul la 2000 de lei care duce cs go in 200-300fps lejer pe high si poate duce si alte jocuri noi aparute.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2756962/
(Pentru hateri stiu ca sursa e overkill pentru ce are el dar o sursa decenta care sa nu pocneasca e totusi peste 100 de lei si 50 de lei in plus merita pentru acea sursa, are protectii, mult mai silentioasa fata de alte modele, nu o sa-i pocneasca pc-ul, posibilitate upgrade pe viitor fara probleme)
Uite un pc la 1500 lei
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2756978/
Am redus foarte mult din performanta, am incercat totusi sa iti las un procesor cu 2 nuclee si 4 threaduri fiindca cs go se bazeaza mai mult pe procesor, pe asta ai undeva la 150-200fps pe high dar nu vei putea juca jocuri mai noi decent daca cumva vrei si asta.Totusi tine cont ca aia 500 de lei fac o diferenta masiva, 1050-ul e de 2-3 ori mai performanta ca acel 1030, diferenta dintre acel pentium si i3 nu e mare dar pentru 70 de lei diferenta eu zic ca merita sa iei i3-ul fiindca mai castigi ceva fps-uri in cs go si alte jocuri si e un procesor stabil care te va tine ceva timp.

| bogdy20000 explică (pentru bogdan324):

Pai in mare parte nici nu as cumpara jocuri pe pc sa ma joc, doar chiar ce nu as putea juca pe consola.Iar daca tu spui ca pe al doilea pc duce 150-200 fps pe high eu zic ca mi-ar ajunge, iar jocuri gen gta sau altele care au cerinte mai mari oricum nu le voi juca pe pc.

| bogdy20000 explică (pentru bogdan324):

Si imi poti spune te rog ceva monitor bun pana in 500 de lei.
Adica sa fie cat de cat bun ca la banii astia nici nu stiu ce se poate gasi.

4 răspunsuri:
| tibistf a răspuns:

Incearca pe cel.ro. au live chat si poti vorbi cu ei