| haidranoid a întrebat:

Salut, imi puteti spune cum sa resetez pc?

Răspuns Câştigător
| AwGenetix a răspuns:

Nu exista aceasta functie ca la Android. Intrebarea ta este insa improprie. Ca sa resetezi pc folosesti Restart, dar am convingerea ca tu nu vrei un restart, ci o revenire la anumite setari; deci nu exista.

| AwGenetix a răspuns (pentru flixbuster):

Ceea ce mi-ai trimis acolo, este doar un recovery, si in conditia in care s-a facut unul.

daca nu ma crezi, incearca sa faci asta dupa ce te-ai virusat. sa vezi. merge?

| AwGenetix a răspuns (pentru AwGenetix):

Un adevarat Reset, presupune copierea sistemului de operare dintr-o partitie ROM in flash.

in orice caz, daca vrem sa denumim rahatul ala de restore al windows-ului drept un RESET... atunci perfect sa fie. happy

| flixbuster a răspuns (pentru AwGenetix):

Este descrisa (si) procedura de Reset pentru Windows. Recomand o lectura mai atenta.

5 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Daca e sa luam intrebarea ad litteram, trebuia raspuns cu "apesi butonul de reset daca ai desktop iar la laptop nu se poate ca n-ai buton de reset".

Daca te referi la resetarea OS-ului Windows (8 sau 10), vezi primul meu raspuns pentru @AwGenetix.