| Online123 a întrebat:

Imi puteti spune cum se instaleaza un router wireless, adica am vazut ca trebuie legat de routerul normal de internet, dar nu stiu cum, cu un cablu la fel cu cel care este bagat din router in calculator? Vreau sa imi cumpar o tableta si imi trebuie wireless...
Funda

2 răspunsuri:
| maxb a răspuns:

Cablul care vine din perete il bagi in portul ablastru sau galben al router-ului care se numeste port WAN (vezi in instructiuni) si dupa mai ai 4 port-uri si din alea 4 porturi una dintre ele le conectezi la PC.