| RaulSwag a întrebat:

Îmi puteți spune de ce când intru pe YouTube și apăs pe un video nu merge sa schimb calitatea mai sus de 480p?

Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

Si mie imi da default la 480p, e normal. Lumea sta acasa si se uita pe Youtube ca nu are ce face. Asa ca google au decis sa schimbe rezolutia automata la 480p ca sa se evite blocaje, etc...
Mie imi merge 1080p si 720p, nu inteleg de ce.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand intri de pe telefon sau de pe PC?

| flixbuster a răspuns:

Pe orice video? Atunci e posibil sa fie din cauza sistemului prea slab.

Pe un anume video? Atunci e posibil ca aceea sa fie rezolutia maxima disponibila pe video-ul respectiv.

| RaulSwag explică (pentru flixbuster):

Pe toate videourile și nu e din cauza la telefon, am Huawei p smart 2018 și am toate actualizările la zi și pana acum numai 1080 ma uitam pe YouTube și săptămâna asta numai 480p(automat) îmi scrie și apas pe 720p sau 1080p și nu face nimic

| DoctorWh0 a răspuns:

Telefon sau PC/laptop?
Dacă e le telefon, nu ai ce sa faci. YouTube permite până la rezoluția ecranului tau(ex: am ecran 1080p, pot selecta până la 1080p, am ecran 720p, pot delecta până la 720p). Logica e sa nu folosească resurse degeaba.
Pe PC probabil este o problema la GPU/CPU. Mai multe detalii ar fi folositoare.

| RaulSwag explică (pentru DoctorWh0):

Man, pe telefon pana acum o săptămână ma uitam numai în 1080 p și săptămâna asta când dau pe orice vide și dau la calitate îmi zice 480 p(automat)
Dau sa schimb calitatea și nu merge, am actualizat tot la telefon nu știu ce sa mai fac.
Am Huawei p smart 2018

| DoctorWh0 a răspuns (pentru RaulSwag):

Si mie imi da default la 480p, e normal. Lumea sta acasa si se uita pe Youtube ca nu are ce face. Asa ca google au decis sa schimbe rezolutia automata la 480p ca sa se evite blocaje, etc...
Mie imi merge 1080p si 720p, nu inteleg de ce.