| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune/explica cum se calculeaza factura/plata la orange? Adica am abonamentul flexibil 7 [adica de 7 euro] de cativa ani, mai bine de 3 ani cred, si lunar plata, fiind in lei, este de 45 ron [variaza, dar mereu este in jur de 45]. Cu tot cu tva de 24% nu inteleg cum se ajunge la 45 ron. Tin sa mentionez ca nu am niciodata cost suplimentar.
Am fost la vodafone si am intrebat de un abonament de 13, 51 euro, cu tot cu tva, si m-au asigurat ca platesc in jur de 58 ron pe luna, deci aproape aceeasi valoare ca si in euro.
Lamuriti-ma va rog. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| DanSor a răspuns:

1. plata se face la cursul valutar din ziua in care s-a facut factura (s-a facturat)
2. la abonament poti avea si extra optiuni, gen minute in retea, minute nationale, sms-uri sau chiar extre optiuni cu toate incluse (min. retea, min. nationale, sms-uri) care se calculeaza la factura.
... deci, vb sau nu, platesti minim 7 euro lunar si cum euro la cursul valutar difera de la o zi la alta si costul facturi difera.
O zi buna si ne mai auzim happy