| Gwydion a întrebat:

Imi puteti spune un laptop/notebook sub 1500 lei nu foarte greu si subtirel(daca nu se poate nu-i nimic)pe care sa mearga lol, minecraft etc? Stiu ca am mai pus intrebarea dar nu am primit un raspuns concret

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

RAY
acum 6 minute | RAY a răspuns:
Merita https://:///... D669VVBBM/

obligatoriu un ssd

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
RAY
acum 2 minute | RAY a răspuns (pentru RAY):
O mica descriere

un cpu care face ca bateria sa tina mult timp, cpu e bun, ecran bun antiglare, poti sta afara cu el in soare, un full hd, 4 gb ram de generatie noua ddr4, un hdd slab de asta e nevoie de un sdd macar de 160 de gb, o placa buna video 920MX https://www.youtube.com/watch?v=dbmGxOCrO24

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
RAY
acum 1 minut | RAY a răspuns:
Https://:///... DW25R3BBM/

| NLS a răspuns:

In 1500 ron abia iei un PC care sa duca Minecraft decent.
Si acela, cu greu, taind de pe ici-colo...
Laptop nou in banii astia gasesti doar petarde.
Sa nu ma intelegi gresit, gasesti laptop in 1500 ron, insa nu pentru jocuri.

Laptopurile "subtiri" de calitate incep peste 2200 ron... si spun 2200 cu indulgenta.
Si in plus nu-i sanatos sa-ti fortezi ochii mult timp pe un ecran de 13" (cam atat au majoritatea ultrabook-urilor).