| anonim_4396 a întrebat:

Imi recomandati o sursa care sa tina un GTX 1060 si un i7 6850K?

Răspuns Câştigător
| sorinake a răspuns:

Salut, pentru configuratia de mai sus ai un nevoie de o sursa cu putere de minim 540W.

Pentru asta ai trei variante de surse:
- varianta ieftina: http://oferteunice.ro/surse/23797-sursa-rpc-550w-atx.html [78 ron - pret negociabil]
- medie : http://oferteunice.ro/surse/23696-sursa-corsair-new-vs-series-vs550.html [228 ron - pret negociabil]
- varianta high: http://oferteunice.ro/......-550w.html [363 ron - [ret negociabil]

9 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/surse/fortron/raider-650w/,o am, e facuta de FSP, unii dintre cei mai buni producatori de surse.

| Superior a răspuns (pentru marin81):

Chiar ii recomanzi o facatura chinezeasca de care nu a auzit nimeni?

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

750W si 80 Plus Gold ti se pare facatura chinezeasca?

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te mai lasa pacalit de specificatiile uluitoare la un pret atat de mic si uita-te la review-uri. Da, e o sursa buna, adica cel putin mai buna decat una de 50 de lei, dar la un buget asemanator e o bomba cu ceas.

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

80 Plus Gold e un standard impus, e acelasi impus pentru toate. Atata timp cat il are, inseamna ca sursa nu e pocnitoare si respecta anumite cerinte. Bineinteles, daca ne uitam si la pret, e logic ca nu are cum sa fie pocnitoare. Asa ca sa lasam mentalitatea asta invechita si obtuza "iau de la producatorul x ca mi-a zis Gigel din deal ca x e bun, nu iau de la y ca nu mi-a zis Gigel".

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca oamenii de prosti se plang de ea? Sa zicem ca exista si cazuri fericite. Sursa asta e consturita din materiale slabe, putin rezistente. Daca la unele surse sansa de defectare e foarte mica, atunci la aceasta nJoy sansa sa functioneze e mica, si sa nu mare.

| JackTD a răspuns:

Seasonic
Corsair
Enermax
Sunt cele mai bune, te sfatui sa cumperi deacestea, ceva mai sus de 650w