| denisTiky a întrebat:

Imi recomandati un model de procesor Intel core 2 extreme? Vreau sa fie cu 3. 0GHz 12mb cache, etc. Si sa imi dati si un link cu site-ul de unde l-ati gasit. Pana in 150RON

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Extreme edition? De ce vrei să dai foc la casă? Acele procesoare au fost realizate doar pentru idea în sine, nu din cauză că își meritau banii.Î
Îți recomand un Core 2 Quad din familia Q9xxx, precum un Q9400 sau mai bine. Dacă vrei neapărat 12mb cache L2, îți va trebui minim Q9550.

| denisTiky explică (pentru SilviaDulcik):

Salut! Stiu ca un core 2 quad ar fi ok, dar este un risc sa nu mearga cu placa mea de baza. Si de aceea am ales un extreme

| SilviaDulcik a răspuns (pentru denisTiky):

Cu extreme sunt șanse și mai mari să nu meargă. Ce placă de bază ai?

| denisTiky explică (pentru SilviaDulcik):

Gigabyte GA G33 DS34

4 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Salut. Eu te sfatuiesc sa intru pe forumul mygarage.ro
Ei te pot ajuta mai bine.