| EdwardEddy a întrebat:

Salut.Imi spune si mie cineva ce telefon sa cumpar dintre: HTC8X AllviewP5Quad si Samsung GalaxyS2 Plus? Si de ce? FUNDA

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Gandeste-te la ce e cel mai important. Eu as scoate s2 plus din start, deaorece nu merita. Daca e sa scoatem design-ul, nu e cu nimic peste cele 2.
Si ar ramane HTC 8x si Allview p5 quad. Acum ce sa alegi? Pai care vrei.
Pe alview ai multe aplicatii, ca e android, insa HTC-ul se misca mult mai bine in activitati banale, recum internet, facebook, youtube etc. Cel mai mare dezavantaj la HTC 8x e ca nu se gasesc aplciatii prea multe.
Sfat: daca nu te joci, si vrei ceva simplu, si foarte eficient -- HTC. Daca vrei jocuri, aplciatii, etc, atunci p5.

| Kinus12 a răspuns:

Păi mai bine un Galaxy S2. Windowsul inferior Android-ului(cel puţin pe smartphoneuri)

| mgolea37 a răspuns:

Htc8x e cel mai bun big grin

| EdwardEddy explică (pentru mgolea37):

Dar am inteles ca nu e prea bun sistemul de operaree...si ca nu prea are aplicatii?

| mgolea37 a răspuns (pentru EdwardEddy):

Samsung GalaxyS2 Plus e mai bun ca HTC

| Adrian_Constantin_Mocanu_1988 a răspuns:

Samsung galaxy s2 plus poti sa iti iei.htc8x ai windows pe el.e putin mai greut.dar in acelasi timp bussines..usurel meniu.dar aplicatii.ton de apel.transfer date e mai greut