| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi spuneti si mie daca pot face urmatorul lucru?
Am 5 boxe home cinema+ subwooferul si 4 boxe de combina si nu am ce face cu atatea.Boxele de combina sunt ceva mai vechi, dar au tot atatia wati cat boxele de home cinema. Vreau sa cumpar o carcasa de lemn ca sa imi fac un subwoofer si sa pun mediile de la combina+subwooferul de la home cinema pe noul subwoofer, pot face asta? am inteles ca trebuiesc niste filtre ca sa se auda doar bass-ul pe difuzoarele care vreau eu, spuneti-mi mai multe, care e diferenta intre filtru si mixer, amplificatorul este statia?

1 răspuns:
| fresHZoNe a răspuns:

Toate difuzoarele trebuie sa aiba aceeasi impedanta. trebuie intr-adevar sa iti iei filtre pentru subwoofer. costa maxim 30 lei bucata. amplificatorul este statia. mixer este altceva happy mixerul intra in statie si din statie scoti in boxe. filtrul se monteaza in carcasa subwooferului care il si alimenteaza. sper ca ai inteles ceva laughing