| Benyamin173 a întrebat:

In cate fpsuri imi merg jocurile pe un pc cu ryzen 5 2600 si rx580 8gb? De preferat dacă ați testat cu 8 ram

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

FPS-urile conteaz in functie de "chiar daca sunt aceleasi programe" poate sunt alte programe lansate in fundal, chiar daca sunt aceleasi setari poate are drivere/versiuni diferite, chiar daca...N-ai cum sa obtii exact aceleasi fps. Plus, conteaza si Crossfire, mai stii ce ziceam de 2 x 3.0? Daca unul e pe 3.0 si celalalt 2.0.bum, performance loss. Si tot asa. Da copy paste aici si diferentiem.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cauti pe Youtube ce joc vrei sa vezi cum merge si gasesti.
https://www.youtube.com/watch?v=flqIaZR93jQ

| Tudy000 a răspuns (pentru Intruder19):

Sau folosesti un program de benchmark daca ai deja pc-ul acesta, oricum e diferenta mare de fps inrtre jocurile piratate si originale, sunt prea multe chestii de luat in considerare ca sa iti zica cineva asa simplu niste valori.

| Benyamin173 explică (pentru Tudy000):

Nu il am

| Tudy000 a răspuns (pentru Benyamin173):

Depinde si de setari folosesc cei de pe Youtube si ramii conteaza ddr3 sau 4 sunt multe chestii...

| Benyamin173 explică:

Am cautat dar nu prea stiu ce sa cred ca la unul vad ca are 100fps si la altul cu aceeași configurare ii merge in 60...

| Benyamin173 explică:

Erau aceași setări, de exemplu un fortnite cu stările pe epic la unul am vazut ca avea 65-70 fps si la unul trecea lejer de 90, se ducea spre 100...

| CM7YRE a răspuns (pentru Benyamin173):

FPS-urile conteaz in functie de "chiar daca sunt aceleasi programe" poate sunt alte programe lansate in fundal, chiar daca sunt aceleasi setari poate are drivere/versiuni diferite, chiar daca...N-ai cum sa obtii exact aceleasi fps. Plus, conteaza si Crossfire, mai stii ce ziceam de 2 x 3.0? Daca unul e pe 3.0 si celalalt 2.0.bum, performance loss. Si tot asa. Da copy paste aici si diferentiem.