| Cezarul a întrebat:

Salut
In curand trebuie sa imi schimb telefonul cu unul nou.
Si nu stiu ce sa aleg Iphone 4 sau Samsung Galaxy s2?!
Nu pun accentul pe firma dar vreau pe el multe aplicatii/jocuri etc.

Răspuns Câştigător
| naitreaba a răspuns:

Cu siguranta Samsung Galaxy S II. Are aceleasi aplicatii ca iPhone 4, doar ca merg mai bine ca pe iPhone si le vezi pe un ecran mai mare si mai HD.

| RawGrey a răspuns (pentru naitreaba):

IPhone are aceleasi aplicatii? iTunes este TOTAL diferit de Android Store deci scuza-ma funda asta ai luat-o pe degeaba. un ecran mai HD? Nu am auzit asa ceva...

| naitreaba a răspuns (pentru RawGrey):

Tu ai niste probleme, daca nu stii nu te baga. Sunt exact aceleasi aplicatii, poate design putin diferit, sal.

| RawGrey a răspuns (pentru naitreaba):

Mă copilaș uitate pe iTunes si pe Android Store să vezi tu ca nu sunt aceleași aplicații pe iTunes sunt mai putine, mai interesante dar contra-cost și pe Android Store sunt mai multe, gratis, folositoare.

| naitreaba a răspuns (pentru RawGrey):

Tu ai o problema, si e chiar grava.

19 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Samsung Galaxy S2 uite un review http://telefonultau.eu/......Black.html

| iloveusa a răspuns:

IPhone 4. Vrei sa stii de ce? Pentru ca eu am avut Samsung Galaxy S2 si aveam abonament cu un kb de net.Si cand mi-am verificat costul suplimentar, ce crezi? 10 euro.Si cu cat net aveam eu puteam sa descarc si filme intregi.Asta e pentru ca telefoanele cu platforma Android isi fac de cap si intra pe net tot timpul, chiar si cand tu nu stii.Deci iPhone 4 este cea mai buna alegere, dar totul depinde de tine, aceasta fiind doar o sugestie

| RawGrey a răspuns (pentru iloveusa):

Nu intra asa ele singure pe internet. Daca esti destept si dezactivezi pachetele de date cand nu ai nevoie de ele si sa mai verifici si tu cati MB trafic mai ai... as mai zice dar daca intri asa fara sa-ti peste logic ca ai cost suplimentar 10 euro

| iloveusa a răspuns (pentru RawGrey):

Faza e ca un telefon normal nu ar trebui sa faca asta :p

| Dement_Copil_1998 a răspuns (pentru iloveusa):

Pentru ca tu nu stii sa opresti pachetul de date cand termini. Si tu nubopresri sincronizarea si platforma pachetelor inteligentule... CLAR SMSuNG GALAXY. Iphone e un rahat

| valentino52 a răspuns:

Go for Iphone all the way. Desi Iphone 4S e cel care concureaza cu Galaxy S2 si I4 e foarte bun...pentru jocuri multe deschise deodata, mess, skype, forumuri etc iphone-ul raspunde impecabil la comenzi si nu se blocheaza niciodata se misca mult mai bine si se simte si diferit la atingere, sticla frumos touchscreen incredibil. In plus iOS e mult mult mai usor de folosit

| Dement_Copil_1998 a răspuns:

Exista o aplikatie pe care sunt aproape toate aplicatiile de pe google play dar toate gratis. Blacksmart alpha. Dati pe net blaxksmart akp sau apk nu mai stiu si il gasiti

| vasiliustefan98 a răspuns:

Iphone e mai mistooooooo decat Samsung bla bla bla

| RoxiiDinca99 a răspuns:

Iti spun din inima ca Samsung galaxy S II nu numai ca poti sa ii descarci mai multe programe dar poti sa vizionezi fime sa te iuti la TV sau sa te joci fara a te teme ca s-ar putea descarca sau ca ar merge incetwinking funditaaa :*

| Cezarul explică (pentru RoxiiDinca99):

Zi-mi un site de unde pot lua aplicatii/jocuri pentru Samsung galaxy S II

| Cezarul explică (pentru Cezarul):

Gratis happy

| RoxiiDinca99 a răspuns (pentru Cezarul):

Pentru Samsung galaxy S II este simplu...In primul rand intri pe telefon si in meniu trebuie sa ai preinstalat o chestie numita Play Store este alba...Dai click pe ea si acolo o sa iti apara mii de chestii: Jocuri, Teme, filme, Si multe alte. Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Cezarul explică (pentru RoxiiDinca99):

Multumesc,nu stiam happy

| RoxiiDinca99 a răspuns (pentru Cezarul):

Nu ai pentru ce :*

| xannaa a răspuns:

Mie Iphone 4 mi se pare o mica prostie.Iti recomand Samsung Galaxy S II.Are mai multe jocuri.Si daca vrei unele noi, le iei dp Market, onlinehappy