| MarianDumitru66 a întrebat:

In timp ce stateam pe calculator mi-a aparut o imagine in dungi si mi s-a oprit. Acum cand il pornesc se incarca puţin si se vad niste dungi iar in loc de dekstop o imagine albastră ori neagra. Va rog sa ma ajutati. Am incercat sa il rezolv si in safe mode dar chiar nu mai stiu ce sa fac.
Mersi oricum.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi defect monitorul, placa video sau cablul dintre ele.
Pentru a-ti gasi problema, prima data incearca calculatorul cu un alt monitor. Daca merge, e suspect monitorul tau. Incerci si cu un alt cablu intre calculator si monitorul tau.
Daca nu-si revine cu nici unul, atunci ti-i defect placa video din calculator, sau nu face contact - dar acesta trebuie vazut de un specialist.

| K0sti a răspuns:

Alta placa video, cam aia trebuie sa faci!

| Mary012 a răspuns:

Ai aceeasi problema ca si un prieten de al ****. Si lui i-a facut la fel dupa ce s-a oprit a mai incercat sa il porneasca dar nu a mai vrut. L-a lasat o zi apoi iar a incercat. A pornit, si acum tot problema asta o are. Fratele lui care lucreaza la o firma de IT din Bucuresti i-a spus ca nu e de vina placa video pentru ca intr-adevar placa video merge si acum, ca se joaca destule jocuri, dar ca trebuie reinstalat windowsul. Intai incearca cum a zis Bula apoi daca nu merge reinstaleaza windowsul din bios.

| Andrei277 a răspuns:

Cred ca s-a dus placa video.