| nelutu1 a întrebat:

Salut, in urma cu 4 saptamani am scapat telefonul, un sony ericsson j10i2 elm intr-o galeata cu apa, l-am scos, am scos bateria, cartela si l-am sters cu un prosop uscat si cu servetele, dupa ce s-a uscat l-am pornit si mergea tot pe el la fel ca inainte dar bateria nu mai tinea 3 zile ca inainte ci tinea doar o zi. Pana azi cand l-am bagat la incarcat si imi apare pe ecran Serious error. Stop using the phone and contact sony ericsson center, ceva de genu asta, telefonul se incarca dar bateria se descarca in cateva ore si mai mult de 65% nu se incarca. Azi i-am desfacut cu grija si carcasa si i-am curatit placa de baza pentru ca era putin oxidata de la apa, am asamblat telefonul si in timpul asta bateria de la 65% a ajuns la 0% si l-am bagat iar la incarcat dar tot imi apare acelasi mesaj. Ce pot sa fac pentru ca am curatat placa de baza si telefonul merge ca nou nu are nicio problema pot sa vorbesc pe el face poze cum facea inainte doar cand il bag la incarcat imi apare mesajul acela si bateria se incarca doar 65%. Credeti ca imi trebuie o baterie noua sau problema e din telefon.

5 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Daca ai prieteni cu ac model poti imprumuta o baterie si vezi ce zice.Bateria si cu 0% incarcare telefonul functioneaza? este posibil sa ai probleme la baterie deoarece are in ea o electronica si nu aveai cum sa o cureti Recomand sa il probezi cu alta baterie inclusiv cu incarcatorul si stabilesti unde este vina 1 telef 2 bateria Bafta.

| Konata a răspuns:

Eu cred ca problema e la baterie, daca zici ca telefonul merge, iti trebuie o baterie noua, poti cauta la centrul erisson cum iti zice acel mesaj, cred ca apa i-a bruiat aplicatia de a se incarca si nu ii mai permite bateriei sa se incarce.Eu zic sa mergi sa iti iei o baterie nou noutahappyhappybafta multahappy

| CRC98 a răspuns:

Schimba Bateria ca n-are cum sa fie de la telefon straight face

| robyxcool1 a răspuns:

Pai ia-ti alta baterie, si daca tot se descarca inseamna ca este problema de la placa de baza si daca nu du-te la un servici gsm sau ceva de genul asta

| Stocle a răspuns:

Nare dc sa fie de la tel, eu zic, ca iti trebui alta baterie big grin (Funda?)