| User429 a întrebat:

In urma cu aproximativ 3 saptamani am cumparat casti Hama uRage X-plode ess. 00113725, fara garantie. Sunt 2 mufe jack de 3, 5 mm, (una pentru microfon). Am conectat des mufa cea verde si la telefon Allview P5 Quad si acum a inceput sa nu se mai auda sunetul in casca din stanga daca acea mufa nu sta in pozitie corecta, daca misc telefonul putin nu se mai aude. Castile vechi ale telefonului functioneaza fara probleme. Credeti ca trebuie inlocuita mufa verde (am vazut ca se poate)?

1 răspuns:
| Cristian20034 a răspuns:

Eu cred ca s-a desprins probabil un fir si nu mai face contact de cat intr-o pozitie.Eu nu ti-as recomanda sa incerci sa le repari mai bine cumperi alta pereche dar daca tu te crezi in stare...