| Rementt a întrebat:

Salut, inainte sa imi schimb windowsul am avut mai multe fpsuri intr-un joc si acum mi s-au blocat la 60 chiar daca ar prinde mai multe... cum sa le deblochez?

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Nu este din cauza sistemului de operare, setarile grafice s-au restabilit la valoarea initiala.
Verifica daca sa nu ai activata o optiune "max fps" sau "fps cap". Verifica ca vSync sa fie OPRIT. Verifica in setarile grafice ale placii video sa nu exista o optiune care limiteaza cadrele pe secunda.

Totusi, e foarte important ca monitorul sa fie peste 60Hz, altfel un fps superior nu te va ajuta aproape la nimic, tu fiind limitat fizic de monitor la 60.

| Ineys a răspuns:

Instaleaza driverele la placa video la zi.

| NGheorghe a răspuns:

60fps e f.bine...ele sunt blocate ca sa ai cât mai mare definiție (calitate in textură)

| 2EXA a răspuns:

Hai sa clarificam o treaba. Unele jocuri iti lasa maxim 60 fps. Chiar daca tu "deblochezi" treaba asta, si iti arata pe ecran 120, tie in definitiv tot cu 60 iti merge, pentru ca asta iti este rulajul.Nu o sa vezi vreo diferenta.

| Georgescu_Octavian_1931 a răspuns:

Ai vsync-ul pornit cauta in setarile jocului vsyn si da-l pe off acela iti blocheaza fps-urile la 60