| Gabau a întrebat:

Salut,
Incerc sa configurez un router Netis WF2419 si nu reusesc sa ma conectez la panoul de control. Adresa ip folosita este 192.168.1.1. Mentionez ca am restartat routerul la setarile de fabrica si tot degeaba. Led-ul de la "sys" licareste si cam atat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conecteaza-te la el prin WiFi sau fir.
Deschide CMD si scrie "ipconfig".
Cauta-ti placuta de la internet pe care o folosesti apoi sub ea cauta "Default Gateway", in dreapta ai un IP..intra pe ala.

| Gabau explică (pentru anonim_4396):

Este acelasi IP 192.168.1.1. Aceeasi problema, nu ma pot conecta la panoul de control.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabau):

Ce iti zice? Iti cere parola si alea, sau nu iti merge pagina deloc?

| Gabau explică (pentru anonim_4396):

Nu se incarca pagina sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabau):

Esti conectat la el prin WiFi sau fir?