| Buciu_Stefan_1982 a întrebat:

Salut, incerc sa instalez windows7 si nu imi incepe instalarea. Imi apare "press any key to boot from cd", dupa imi apare "extracting files" dupa "starting windows" dupa imaginea de background a w7 si pur si simplu nu se mai intampla nimic. Imi apare doar cursorul, nu-mi incepe instalarea. Dvd-ul este bun, il am de la un prieten, lui ii functioneaza.

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Prietenului tau ii merge, insa el are o alta unitate optica. posibil sa fie asta cauza. fa o copie a dvd folosind ImgBurn, sau in cazul in care ai un stick de 4gb, descarca Rufus, pui imaginea iso de pe dvd pe stick si apoi formatezi de pe stick. e si mai rapid si mai usor.
bafta.

| Buciu_Stefan_1982 explică (pentru gelu1970):

Am facut si cu rufus si la fel e... pur si simplu am ramas fara ideii, am cautat pe google/Microsoft/yt... si numic, speram ca aici e cineva care poate sa-mi dea o mana de ajutor

| gelu1970 a răspuns (pentru Buciu_Stefan_1982):

Da-mi putin timp. Scriu de pe telefon si nu am timp acum. In seara asta vorbim.

| gelu1970 a răspuns:

Scrie te rog configuratia pc
ce versiune de windows incerci sa instalezi?
scoate placutele ram si introdu din nou
desconecteaza cablurile hdd si le reconectezi din nou
incearca sa elimini eventuala scama si praful din pc.
apoi vorbim.

| Buciu_Stefan_1982 explică (pentru gelu1970):

Nu are nicio legatura cu praful, biosul este seta cum am spus, instalez w7, citeste cu atentie... Daca nu ma poti ajuta nu mai raspunde...

| gelu1970 a răspuns (pentru Buciu_Stefan_1982):

Ai dreptate. praful cu bios nu are nimic.
si de fapt cred ca esti foarte autostiutor in acestea. azi dimineata am reusit sa imi amintesc ce rezolvare am dat acestei probleme in urma cu doi ani. deci nu esti unicul ce s-a izbit de ea. iti doresc noroc si multa rabdare in a rezolva cu bine.