| ToxicTpu a întrebat:

intentionez sa cumpar un Dell inspirion 5520. vine de la ei cu ubuntu. eu folosesc windows 7 ultimate. cum pot schimba sistemul de operare? dau funda.

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Bagi DVD cu windows 7, formatezi partiția pe care se află ubuntu, instalezi windows

2 răspunsuri:
| alexpoint a răspuns:

Boot-ezi de pe dvd cu windows 7 sau de pe un stick boot-abil cu windows 7, formatezi hard disk-ul in sistem NTFS (daca preferi il si partitionezi), dupa care continui instalarea.

| Ana_Mircea_1985 a răspuns:

Salut, formatezi hardul si instalezi windows 7 prin boot dupa dvd. Bafta!