| Calyph a întrebat:

Intrebare legata de internet. Sunt intr-un camin fara internet si doresc sa imi pun. Sunt cu laptopul si sunt singurul din camera care vrea sa isi puna internet. Ce optiuni am? Am auzit ceva de stickuri usb? Stiti vreo varianta convenabila? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Valentinaldoilea a răspuns:

Atunci nu iti ramane decat varianta stick-ului.
Daca ai acasa internet de la RDS, pe acelasi abonament (suplimentare) poti sa il obtii cu 10 lei/luna.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca nu au net in camin... poate sa te duci la o camera vecina si sa tragi un fir sau sa le platesti ca sa iti dea parola de wifi. Cineva tot trebuie sa aiba.

| Calyph explică (pentru Bondarel99):

E institiutie militarizata, sa zic asa.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Calyph):

Aa, daca nu e voie cu net inseamna ca nu te poti folosi decat de cel de pe cartela. Am auzit ca Digi are nelimitat (asa cica, dar dupa 50 GB incepe sa mearga mai lent) si poti sa faci hotspot dar nu stiu cat ajuta asta pe termen lung...
Incearca aia cu stick-ul.

| UserRo10 a răspuns:

La Digi, cu 6€ ai 50gb 4g sau 10gb 3g. De la 1 ian o sa ai 30gb 4g deoarece anul asta a fost un fel de bonus. Iti cumperi un adaptop usb(acel stick) si gata. Daca ai 2 abonamente la digi platesti aproape 4 euro in loc de 6

| Valentinaldoilea a răspuns:

Da, exista stckuri usb. Abonamentul e mai ieftin. Dar viteza e mai slaba decat prin cablu. Trebuie sa intrebi si administratorul daca iti permite sa instalezi prin cablu. E vorba de cabluri insirate si pereti sparti.

| Calyph explică (pentru Valentinaldoilea):

Nu am voie sa instalez nimic, niciun cablu.

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Calyph):

Atunci nu iti ramane decat varianta stick-ului.
Daca ai acasa internet de la RDS, pe acelasi abonament (suplimentare) poti sa il obtii cu 10 lei/luna.