| Davydd a întrebat:

Iti poti face update la IOS 11 daca ai Iphone 6s 16gb? Imi spune ca trebuie sa mai eliberez din memorie dar eu am deja 3gb liber.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

IOS 11, cu aplicatiile originale, de baza, instalate, ocupa peste 6 Gb.
Pentru instalare trebuie sa ai mai mult decat dublu LIBER, deci minim 13Gb.

| SonicAndrei a răspuns:

Da, poți. Începând de la iPhone 5S, toate iPhone-urile vor primi iOS 11. Probabil 3 GB nu ajung. Pe internet scrie că ar trebui să ai minim 3, 5 GB liberi. Fă mai mult spațiu.
Uriaşul dezavantaj al unui iPhone este faptul că nu are slot de card, deci va trebui să faci spațiu în dispozitiv prin altă metodă.

| RayVagos a răspuns:

Iti dau un sfat, nu iti baga IOS 11 pe un 6s pentru ca e posibil sa se miste putin mai greu decat inainte, cand avea IOS 10.