| Kinderrikaa a întrebat:

Salut, joc SAn Andreas Multiplayer (SAMP) si am o problema

cand jucam pe un server aveam ping-ul mic 20-30 iar cand jucam pe alt server aveam ping-ul 60-70
Dupa un timp jucat pe serverul pe care avem ping 60-70 pingul mi s-a facut brusc 20-30 ca pe celalalt iar cand m-am apucat din nou de primul server cu 20-30 PE ACELA AM 60-70

Stie cineva cum sa fac sa am ping 20 ca inainte?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua. Nu prea am inteles ce vrei sa zici, dar probabil este diferenta la firma de hosting. Nu toate au viteza identica. Iti poti lua un Ccleaner dupa internet, te ajuta in curatarea calculatorului. Mult succes!

| AHappyDay a răspuns:

A fost doar o coincidenta. Pingul nu tine de tine neaparat ci de firma care hosteaza serverul. Unele au ping mai mare altele mai mic. Pingul se modifica brusc deci nu e nici o problema.

| Kinderrikaa explică (pentru AHappyDay):

Da dar altii au ping mic 16 chiar... eu am 70 si cand intru pe alt sv am 20

| AHappyDay a răspuns (pentru Kinderrikaa):

Nu e o problema.Baga la cap.Tu poti sa ai 100000 si alti 8 sau 10. Pingul este instabil.

| Kinderrikaa explică (pentru AHappyDay):

Faza este ca eu vreau sa am 20 inapoi, este vreo solutie?

| AHappyDay a răspuns (pentru Kinderrikaa):

Daca azi ai pingul 70 peste 5 minute poti sa ai 20.Este instabil.Nu tu il controlezi. Pingul ca sa pricepi si tu o data reprezinta viteza cu care calculatorul tau comunica cu serverul. Poate depinde de viteza ta la net, de calitatea hostingului pentru server si multe altele.

| Kinderrikaa explică:

Uitati o poza din San andreas multiplayer

http://s9.postimage.org/509iijvov/ping.jpg