| daniel2134 a întrebat:

Salut, jocurile piratate afecteaza performanta unui pc?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Da, evident
sunt mai multe chestii
1. dat fiind faptul ca piratarea (crack-ul) e facut de unu' de la coltul strazii si nu de o firma, e posibil ca ala sa lase resturi pe la tine prin calculator
2. toate crack-urile sunt considerate virusi, ia un crack si baga-l in virustotal.com sa vezi cum 57 din 72 de antivirusi il vad cel putin ca applicatie nesigura, moment in care nu poti sa iti dai seama care e de fapt virus pe bune si care iti incarca calculatorul
3. orice problema ai avea, cu un joc, cumparat, te poti duce la producator si sa il tragi de barba, sau la opc daca te ignora, cu ala piratat poti sa plangi frustrat intr-un colt

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca stie cineva?

| daniel2134 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu stii de ce comentezi? Sa imi raspunda cine se pricepe in domeniu.

| StefanE2019 a răspuns:

Nu

| Hahahaihui a răspuns:

Ba din contră, va aduce beneficii materiale aducându-ți toate furăciunile procurate de brigada de pirați. Taci din gură, că te aude lumea.

| daniel2134 explică (pentru Hahahaihui):

Ba, raspunde-mi frumos, da sau nu?
Daca nu esti capabil sa dai un raspuns frumos ce cauti pe aceasta platforma?

| Hahahaihui a răspuns (pentru daniel2134):

Bă, tu favorizezi pirateria jocurilor și o faci public, iar te simți afectat pentru o glumită. Și eu sunt în dormitor nu sunt pe nicio plataformă precum salaorul de tac-tu! Ia vezi tu, obraznic mic... jucăușule.

| daniel2134 explică (pentru Hahahaihui):

Ma tu vrei raport? Stai bine cu capul? Unde am favorizat pirateria, doar am intrebat ceva, daca stii raspunzi daca nu, nu, ce e asa greu?

| daniel2134 explică (pentru Hahahaihui):

Si ce legatura au parintii nostri cu ce am intrebat eu? Tu vorbesti total aiurea si pentru asta ai raport

| daniel2134 explică:

Ba, stai bine cu capul? Lasa-ma frate in pace daca te doare undeva de intrebarea mea, chiar asa retard esti?

| Hahahaihui a răspuns (pentru daniel2134):

Nu stau cu capu' tinere; stau cu părinții și plătesc întreținerea.
Nu t-e întețeleg oricum, cu PC tău e greu...eu nu folosesc, sincer stai liniștit, lasă de la tine înțelege și pe cei ce dau o părere simplă, spontană a întrebărilor jucăușilor ca tine. Eu joc tenis real de ex și ies din casă frecvent; dar tu!?

| daniel2134 explică (pentru Hahahaihui):

Doamne cat esti de prost, eu doar am pus o simpla intrebare ca eu inca sunt minor si nu imi permit achizitionarea jocurilor, tu ma judeci aiurea rau. Sa nu mai zic ca nici nu stii ce scoti pe gura, eu vorbesc despre ceva, iar tu complet altceva

| daniel2134 explică (pentru Hahahaihui):

Nu am cum sa las de la mine cand tu iti bati joc de mine, chiar asa de tembel esti? Eu sincer as vrea sa inchei subiectul (ca vad ca nu am cu cine vorbi si nu imi poti raspunde civilizat), dar tu tot continui.

| Hahahaihui a răspuns (pentru daniel2134):

Eu o să te raportez și pe toți prietenii tai pirați pentru că faceți publice discuții despre acele jocuri; tocmai pentru a deschide o anchetă și a prinde acest vapor de pirați care probabil dezimbarca în port la Constanța și va trebui ca tu să răspunzi foarte serios domnului MareȘalău și Căpitanului Știucă.

| daniel2134 explică (pentru Hahahaihui):

Ma stai bine cu capul? Du-te bai la psiholog si lasa-ma, ai probleme cu mine? Nici nu te cunosc, lasa-ma in durerea mea, o spui de parca tu ai fost copil de bani gata si niciodata nu ai luat astfel de jocuri, si repet, nu mai comenta aiurea, ca nu incurajez asa ceva, pur si simplu nu imi permit achizitionarea de jocuri momentan. Nu ma gandeam ca trebuie sa dau atatea detalii dar cand nu ai cu cine, nu ai cu cine!