| tigandingalati a întrebat:

Salut, joi mi-am folosit laptop-ul și am rămas fără curent, iar fiindcă nu țin bateria în el s-a oprit brusc.
Mai pe seară când am încercat să-l pornesc, mi-am apărut Preparing Automatic Repair, Logo-ul HP și apoi a rămas ecranul negru. Am introdus în CD-Rom un DVD cu Windows 10, am oprit laptop-ul, l-am pornit iar, am apăsat pe o tastă pentru a face boot și apoi am dat Install Windows, bla, bla și când să fac partițiile mi-a apărut :
Drive 0 Unallocated Space 0.0, Total Size 0.0 MB, Free Size 0.0 MB.
Am spus poate s-a stricat SSD, am dat iar un restart și am făcut un Disk Check, dar l-a trecut.
Acum când bag DVD cu Windows și apăs orice tastă pentru a face boot, apare logo HP, se încarcă, apoi se face ecranul negru și atât.

Sper că știe cineva o rezolvare sau măcar să-mi spună ce pot face cu acest SSD, menționez că nu are nici măcar o lună și l-am folosit de câteva ori, mulțumesc.
SSD : Kingston UV500 240 GB

2 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Scote-i bateria, las-o scoasa cateva minute, apoi repune-i bateria si încearca din nou sa îl deschizi.