| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut,la acest laptop:Asus TUF fx505gt, ce cooler imi recomandati?

5 răspunsuri:
| ncristian7805 a răspuns:

Salut! doar un sfat, nu dau cu hate sau altceva, coolerele nu prea fac mare diferenta, alea racesc decat plasticul de la laptop, nu si componentele. Faci cum vrei, dar te sfatuiesc sa nu dai bani degeaba pe el.

| GhitaAndrei2000 explică (pentru ncristian7805):

Si ce ar trebui sa cumpar? Sa racesc laptopul?

| ncristian7805 a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Recomand pasta termoconducotare, asa se numeste, care se aplica atat pe procesorul laptopului, cat si pe placa video. Daca nu doriti sa o aplicati dumneavoastra, puteti sa mergeti la un service si sa cereti o aplicare de pasta termoconductoare. Aceasta cu timpul, se pietrifica pot spune, si nu mai are aceleasi calitati de racire ca si inainte.

| GhitaAndrei2000 explică (pentru ncristian7805):

Stiu asta, dar coolerele pe vacuum sunt mai bune ca coolerele normale?