| costiceacristian200 a întrebat:

La câte raportări se va închide un cont de Instagram?
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de natura raportarii.
Daca raportarea a fost pentru: pornografie, pedofilie, sex cu copii, droguri sau arme, inchiderea se face automat dupa prima raportare. Ma rog, este intai verificata si apoi inchisa.

| PainTech a răspuns:

Nu contează numărul. Contează să fie raportări legite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara motiv, infinit raportari, adica nu va inchide fara motiv decat daca ii loveste pe-aia de la Instagram vreo criza de schizofrenie si se ofenseaza. Cu motiv, o raportare.

| floreadan a răspuns:

Nu exista un numar maxim de raportari, dar vezi ca ele sa fie conforme cu TOS-ul lor.

| floreadan a răspuns:

Daca raportarile sunt legite, atunci se inchide.

| ariannakaterine a răspuns:

Nu există un număr de raportări la care se închide un cont de Instagram, contează dacă raportările sunt pertinente. Ideea este că se pot face 100 raportări iar Instagramul să verifice, iar dacă nu descoperă că e vreo problemă contul nu se închide, iar dacă se face o singură raportare și cei de la Instagram descoperă că este într-adevăr o problemă, atunci se va închide contul respectiv!

| Adelyna06 a răspuns:

Nu exista un numar exact. Se poate inchide si la un raport. Se va inchide cand cei de la Instagram vor verifica ce s-a intamplat si vor stabili daca intr adevar este o problema sau nu.