| HardCore7750 a întrebat:

Salut, la examenul de evaluare nationala, avea-am voie sa merc la toaleta? pe unu la lasat si cand a mers profesorul i-a spus totul, si cand a vrut alti sa mearga l-a toaleta nu i-a lasat, si el a luat nota bublu de cat merita adica 7, 35, el merita 5, si l-a matematica tot asa a facut, vi se pare corect? pe mine m-a enervat la culme, la cine pot sa il parasc?

8 răspunsuri:
| Secret2000 a răspuns:

Salut!
Din cate stiu ai voie sa mergi la toaleta insotit de un profesor.
Daca asa s-a intamplat a fost o fapta de coruptie!
O poti reporta pe edu.ro la sesiunea "Sesizeaza fapte de coruptie aici"
Daca te-am ajutat funda.

| GeGe_Geo_Georgiana_1960 a răspuns:

Da e foarte nedrept (dar poate a mituit profesorul ca sa-i spuna raspunsurile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce descrii tu pare un fapt de coruptie dar daca nu ai dovezi nu ai ce face. Intra pe www.edu.ro si apasa pe: Sesizeaza fapte de coruptie. Si doar cu dovezi concrete poti sa faci asa ceva. Sau fa o petitie la care sa strangi semnaturi de la toti elevii cum ca ar fi o coruptie.

Fiat justitia salve :)

| BlackFuneral a răspuns:

Mare chestie, în ţara asta totul e pe pile.
Cât s-a furat când s-au corectat lucrările, nici nu îţi dai seama.

| Spitz10 a răspuns:

Pai ar vi edu.ro dar cred ca iti trebuie ceva dovezi pentru asta... daca doar o sa faci o plangere nu o sa o poti justifica.

| HardCore7750 explică:

Eu am doar o dovada, el e baiat de 5. ie in teza cu de abia 5, in simulari 3-4, si in examen 7 la romana, la mate tot asa, doar ca a luat 5.35, in plus a intrecut 4 elevi care invatau mult mai bine ca el, si a iesit la toaleta si la romana si la mate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru HardCore7750):

Poti sa te adresezi unei comisii de evaluare pentru elev. Ia legatura cu directiunea scolii impreuna cu parintii apoi mergeti cat de departe posibil. Frauda trebuie pedepsita grav!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand de unde stii ca profesorul i-a zis raspunsurile? Poti sa te plangi unui profesor pe care il stii bine, si mai departe isi bafe capul dumnealui.