| David_Laurentiu_1960 a întrebat:

Salut,
La laptopul meu, Lenovo Ideapad 700 15ISK a început să aibă sonorul din ce în ce mai scăzut. SO e pus de curând pe curat și tot așa se manifestă. În setări totul pare a fi corect. Dat la maxim se aude rezonabil, în timp ce înainte se auzea foarte tare. Treaba se manifestă cu orice tip de fișier audio, video, Youtube, etc. Îmi poate cineva da vreo sugestie?
Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

As zice of vizita la serfice, e posibil sa fie praf pe difuzoare.

| David_Laurentiu_1960 explică (pentru Wr3nch):

Am 3 recipiente cu aer comprimat și le folosesc ori de câte ori e nevoie. Cel puțin odată pe săptămână. Oricum mi-a venit o idee, apropo de difuzoare. O să-i pun niște difuzoare externe. Dacă și cu ele se aude prost, exclud difuzoarele din ecuație. Dacă se aude bine, „foaie verde rar-mărar, bagă mâna-n buzunar, dă banii la... difuzoare. Mulțumesc pentru idee.