| winter a întrebat:

Salut.la o imprimanta pot folosi doar cartusu color adica ma refer daca printeaza color sa printeze inclusiv negru sau imi trebuie si cartusul negru

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Iti trebuie si cartusul negru.
Sunt imprimante care listeaza si cu un singur cartus daca nu au nevoie si de celalalt, de exemplu la tine daca ai vrea sa scoti un text cu culoarea albastra, dar nu toate modelele si marcile procedeaza asa. Insa daca ai si ceva negru de scos clar nu iti va scoate.

3 răspunsuri:
| vader a răspuns:

In principiu imprimanta poate lucra cu un singur cartus. Daca pui cartusul de negru va tipari culorile in nunate de gri.
Daca pui doar cartus de color va tipari toate culorile inclusiv negru in masura in care ai cartusul de color complet cu toate culorile de baza. In momentul in care din cartusul color se termina una din culorile de baza deja trebuie schimbat sau reincarcat.

| BiancaPitic a răspuns:

Nu. Am incercat o data eu ca nu mai aveam cartus negru si in loc de negru scotea alte culori laughing.
Funda?

| roxanikmititika a răspuns:

Da.iti trebuie si negruwinking