| myhay999 a întrebat:

La o placa de baza asrock n68c-s-ucc(care are 4 sloturi memorie ram ddr2 si ddr3) va functiona si memoria ddr2 si ddr3(impreuna) sau doar una dintre ele? Multumesc.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu vor funcționa.Ai de ales între DDR 2 sau DDR 3(recomand ddr 3 ca este mai ieftin). Succes

| dannyel86 a răspuns:

Ddr2 nu poate lucra impreuna cu ddr3. Asta se mentioneaza si pe site-ul producatorului placii de baza. Ai de ales intre cele 2. Daca ai memorii de ambele tipuri, ddr2 le poti tine ca piese de rezerva, in caz ca cele ddr3 devin inoperabile in timp.