| Warchild a întrebat:

Salut la toata lumea.Am o problema cu un PC :AMD sempron 2200, placa de baza ASROCK,placa video nVIDIA FX5200, instalat Windows XP SP3, dupa o serie de instalari de browsere versiuni mai vechi ca cele noi nu le accepta configuratia,clipurile pe youtube sacadeaza,am instalat flashplayer ultima versiune,facut setari recomandate in clip you tube la setting cu debifare hardware acceleration,instalat manual driver placa video apoi instalat cu slimbrowser, rezulta ca clipurile sacadeaza in continuare nu stiu ce sa-i mai fac.Astept solutii de la voi si multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Warchild explică:

Ca test, instaleaza Mozilla si vezi ce reactii primesti. E foarte greu sa-ti spui opinia cand nu stii la ce configuratie fizica te raportezi. Daca Chrome refuza instalarea si rularea pentru ca nu indeplinesti cerintele fizice, inseamna ca sistemul tau ori e invechit, ori nu are suficiente resurse pentru ca programele sa functioneze corect. Si chiar daca pui ultimele versiuni Chrome sau Opera, tot sacadat se vor vedea clipurile pe youtube, atat timp cat sistemul nu poate duce tehnologia din prezent. Si eu am un pc foarte vechi, de aceea clipurile cu rezolutie de 720p (si peste) nu se vad cursiv, ci sacadat sau deloc. Pe scurt, s-ar putea sa fie vorba de performanta sistemului tau (procesor, memorie ram, placa video), si nu de aplicatiile pe care le folosesti.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie folosite versiuni noi, mai ales cand e vorba de browsere, flash player, antivirus. Clipurile pe care le urmaresti au o calitate pe care aplicatiile vechi nu le suporta. De aceea se vad sacadat sau deloc, doar cu sunet, etc. Actualizarile se fac tocmai pentru ca acel continut sa poata fi vizualizat in browser, la puterea sistemului tau.

| Warchild explică (pentru dannyel86):

Inteleg ce vrei sa spui,dar problema este ca de exemplu la google chrome ultima versiune imi apare mesajul,, instalarea nu a reusit, deoarece computerul nu respecta cerintele hardware minime pentru Google Chrome'' iar pentru opera ultima versiune,, opera installer has encountered a problem and needs to close.We are sorry for the inconvenience'', deci nu pot instala ultimele versiuni...

| Warchild explică (pentru Warchild):

Multumesc frumos pentru raspunsuri happy

| dannyel86 a răspuns (pentru Warchild):

N-ai pentru ce. De cele mai multe ori, ne dorim sa rezolvam problemele, prin TPU, dar in unele cazuri nu depinde de noi.

| Warchild explică (pentru Warchild):

Ca test, instaleaza Mozilla si vezi ce reactii primesti. E foarte greu sa-ti spui opinia cand nu stii la ce configuratie fizica te raportezi. Daca Chrome refuza instalarea si rularea pentru ca nu indeplinesti cerintele fizice, inseamna ca sistemul tau ori e invechit, ori nu are suficiente resurse pentru ca programele sa functioneze corect. Si chiar daca pui ultimele versiuni Chrome sau Opera, tot sacadat se vor vedea clipurile pe youtube, atat timp cat sistemul nu poate duce tehnologia din prezent. Si eu am un pc foarte vechi, de aceea clipurile cu rezolutie de 720p (si peste) nu se vad cursiv, ci sacadat sau deloc. Pe scurt, s-ar putea sa fie vorba de performanta sistemului tau (procesor, memorie ram, placa video), si nu de aplicatiile pe care le folosesti.