| Daniel_Armando_1992 a întrebat:

Salut la toata lumea am si eu o problema cu pc-ul nu mi se mai aprinde cand apas pe buton porneste 2 secunde coolerul de la procesor apoi se stinge si mentionez ca am scos tot din el adica decat am alimentat placa de baza si nici macar nu face beepul acela o data care sau ma rog de mai multe ori daca nu are rami bagat dar el nu face nimic si cateodata daca tin apasat pe butonul de power se aprinde si sta asa aprins merge cooleru de la procesor degeaba nu citeste nimic am schimbat si sursa si tot asa face m-am uitat pe placa am desfacut-o nu are vreun condensator umflat am sters pinii la alimentare si mai mentionez ca de vreo 2 ori mia pornit si de atunci gata deloc daca poate sa ma ajute cineva

2 răspunsuri:
| IT4Ever a răspuns:

Incearca cu alta sursa de alimentare

| Supps a răspuns:

Bateria de la BIOS, inlocuieste-o. Un coleg a avut problema asta saptamana trecuta si asta a rezolvat problema.