| mihapop a întrebat:

Salut la toti, eu am Nokia Lumia 520 cu windows 8 si sad nu pot sa imi descarc jocuri, cind dau sa imi descarc ceva imi spune ca trebuie sa ma inregistrez va rog se poate cei care au asa telefon sa imi dea citeva sfaturi? multumesc mult happy

12 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Iti trebuie cont Microsoft! Iti cere cont Microsoft ca sa descarci jocuri!

| mihapop explică (pentru IonutGaby):

Dar cum pot sa il fac

| IonutGaby a răspuns (pentru mihapop):

Https://signup.live.com/......ignup.aspx de aici iti faci de pe PC si te loghezi cu telefonul de pe store

| mihapop explică (pentru IonutGaby):

Dar daca am uitat parola si nu stiu cum sa o mai recuperez;( :'(

| IonutGaby a răspuns (pentru mihapop):

Iti resetezi parola(foloseste numele tau gen:mihapop123)
Intra aici si iti resetezi parola,dupa ce selectezi parola, trebuie sa bagi un cod, Microsoft tia trimis un email pe contul cu, care te-ai inregistrat si ti-ai facut contul, bagi contul si api ti sa resetat parola
https://account.live.com/......sword.aspx
De aibi resetezi
Funda?>

| mihapop explică (pentru IonutGaby):

Am doar o singura intrebare eu m-am inregistrat doar pe telefon nu si pe calculator sad te rog enorm de mult daca ma poti ajuta iti pun funda si te voi ajuta si euu te rog enorm de mult nu mai stiu cum eu m-am inregistrat pe telefon si apoi am uitat parola si deacum nimic nu mai pot descarca te roggggg

| IonutGaby a răspuns (pentru mihapop):

Iti faci alt cont Microsoft, este cea mai usoara modalitate.

| mihapop explică (pentru IonutGaby):

Scuza-ma dar cum in telefon s-a salvat loginnul eu parola trebuie sa o scriu

| Lionbeats a răspuns (pentru mihapop):

Ca sa remediezi problema, mai intai fa un Resetare la telefon.Astfel vei reveni l; a setarile din fabrica, apoi iti faci un nou cont Microsoft(dar ai grija sa pui ca ai peste 18 ani ca sa iti poti descarca jocuri, caci altfel trebuie sa iti confirmi familia si e greu)Dupa ce ti-ai facut cont Microsoft fa sign in cu el pe telefon. Bafta.

| Peter920 a răspuns:

Salut,petru ati face cont Microsoft intri de pe pc pe site-ul www.windowsphone.ro si in partea dreapta unde scrie explorati telefonul meu faceti clic pe conectativa, dupa asta jos apasati pe Înregistrați-vă acum si complectati tot ce se cere acolo (virsta so puneti de la 18 ani in sus) petru aputea descarca jocuri, aplicatii. Dupa ce ti-ai facut cont, la telefon setezi setari apoi pe e-mail+conturi acolo apesi pe cont Microsoft si il setezi.
6.Intra in magazin de pe telefon(iti recomant sa utilizezi conexiune la wifi)
apesi pe aplicatii si de acolo o descarci.
Succes, funda.

| Valentin_Valy_1996_7gwz a răspuns:

Cel mai sigur e sa le descarci pe calculator de aici: http://www.windowsphone.com/ro-ro/store,le pui pe cardul telefonului, conectezi telefonul la internet, astepti doua minute, apoi intri pe store de pe telefon si dai pe ''sd card''.Iti va aparea o lista cu aplicatiile sau jocurile ce le ai pe card, tu iti alegi un joc, si il instalezi.

| mihapop explică (pentru Valentin_Valy_1996_7gwz):

Dar daca m-am inregistrat si am uitat parola