| SanduIvaisuc1 a întrebat:

Salut la toti si va rog sa-mi dati un raspuns perfect.
De ce toata lumea zice ca Windows Vista e o catastrofa, esec de ce pur si simplu nu ma entereseaza care windows pentru ce-l folosesti exemplu cum altii spuneau xp de jocuri vista de... 7 de... si chestii. avind in vedere ca s-a lansat Windows 10 si chestii punct. anume de ce vista nu e bun nu ca are erori si nu stiu ce. eu nici nu l-am folosit acum am windows 10. ziceti-mi de ce windows vista nu e bun anume problema. si cit mai repede sa-mi raspundeti

1 răspuns:
| neca a răspuns:

E vorba psihologie.
cand trebuie sa facem alegeri, precum ce sistem de operare sa folosim, ne place sa facem alegerea pe baza comparatilor. Windows Vista e un sistem de operatie functionabil, iti face treaba. dar sistemele de operare mai noi sunt obiectiv mai bune si mai convenabile
cineva care nu ar fi auzit de windows 7 ar putea fi fericit toata viata lui cu vista. dar daca ar afla de existenta unui sistem de operare mai bun normal ca ar vrea sa il foloseasca, asa e natura umana.