| anonim_4396 a întrebat:

Salut, la un PC cu placa video integrata de 2GB daca ii cumpăr un GeForce Gygabit 710 de 2GB DDR3, memoria aia de 2 GB de la noua placa este dedicata sau integrala?

3 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Geforce Gygabit GT 710 este o placa video dedicata, cum vrei sa fie memoria? happy

BRares are dreptate, este o placa video foarte slaba (pentru o dedicata), dar pentru pretul ala...

In primul rand ar trebui sa te intrebi daca placa ta de baza suporta placa asta video (PCI Express 2.0).
Jocurile alea sunt facute in engine-uri vechi, duce si un pc cu sempron si 2 gb ram din 2005 asa ceva.

De curiozitate, ce setup ai? (placa de baza, procesor, ram?)

| XYZ02 a răspuns:

Nici nu mai coteaza ce si cum GT 710 e o placa slaba dedicata, dar foarte foarte proasta.
Doar daca vrei sa o ti pentru iesire video(ceea ce poti faci si acum normal cu integrata) in rest de jocuri nu se poate aduce vorba.

| Buzzm a răspuns (pentru XYZ02):

Din comentariile de pe eMag văd că la 4 GB RAM și un procesor de 2.4 duce decent cs go și ets 2, cam pentru asta îmi trebuie.