| Sandu3 a întrebat:

Salut.La unitatea calculatorului am intrari USB 2.0. si intrări USB 3.0. Daca îmi încarc telefonul la una dintre intrările USB 3.0, el se va încărca mai repede sau diferența dintre un USB 3.0 și unul 2.0 este doar la transferul de date? Sau se va încărca la fel?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU se incarcă la fel! USB USB 3.0 furnizează aproape dublul curentului față de 2.0, adică 900 m.A.

| Sandu3 explică (pentru sierra1):

Imi incarca la fel.Aceeasi putere.Nici o diferenta.

| sierra1 a răspuns (pentru Sandu3):

Eu iți spun că unul dă mai mult curent ca celălalt. Telefonul tău e partea a 2 a!

| Sandu3 explică (pentru sierra1):

Da,teoretic am citit si eu ca incarca mai repede dar practic nu se intampla.Telefonul e nou cumparat pe 17 februarie, iar de incarcat il incarc cu cablul lui original. Dupa o ora m-am uitat la procentaj.In ambele cazuri USB 2.0 si USB 3.0 este acelasi procentaj de incarcare. Posibil sa aiba USB-ul ceva desi nu stiu ce ar putea avea.

| sierra1 a răspuns (pentru Sandu3):

Nu cablul e cauza ci sursa.