| Wlan a întrebat:

La word 2007 cum bag diacriticele la un text? Am scris un document de 6 pagini si acum trebuie sa-i bag diacritice si nu stiu cum.

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai mişto să scrii cu diacritice dând click ori pe alt+q, ori pe alt+s, ori pe alt+t, decât să dai click ori pe "; ", ori pe paranteze etc...
Lasă că te descurci tu.

| cookie01 a răspuns:

Ai putea cauta manual cu optiunea replace din meniul edit. Si dai litera care vrei sa o caute in campul find what ( ex litera a ) iar in replace with dai litera cu care vrei sa ti-o inlocuiasca ( ex a cu caciulita ). Apoi dai pe butonul find next si cursorul merge la fiecare cuvant in care iti intalneste litera si daca vrei sa schimbi cu cealalta litera dai replace. Dar mai intai trebuie, daca nu ai setat, sa pui tastatura in limba romana. Asta e singura metoda ca sa iti faca cel mai corect.