| clauditzu a întrebat:

Salut, laptop ul meu se inchide cand il misc, de ce se intampla asta? Adica atunci cand il misc se inchide ca si cum l-as inchide eu (adica sa l las in jos) poate sa fie de la praf sau ceva?

10 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Lasi ecranul in jos si se inchide.este din setari.

| MskDesign a răspuns:

Incearca sa il cureti si revino cu rezultatele

| PROmarteMUSK a răspuns:

Da probabil este de la praf.

| Cazacu_Narcis_1993 a răspuns:

Cand il misti stanga dreapta sau sus jos? Daca este sus/jos CRED ca se stinge monitorul, si de aceea, poate daca il tot dai sus/jos sa fi rupt ceva pe acolo, sper ca te-am ajutat

| clauditzu explică (pentru Cazacu_Narcis_1993):

Nu cand misc ecranul, cand misc laptopul cu totul, il iau de pe masa si il pun in pat de ex, fara sa misc partea cu monitorul

| K0sti a răspuns (pentru clauditzu):

Cum sa pui laptopul in pat? Va mirati de ce le ia dracu! Ai protectie la hard impotriva socurilor, de aia se opreste!
Ia si citeste, poate iti mai intra ceva in cap: http://www.epasystems.ro/laptopuri/

| Ionuț_Răzvan_1996_P4Fn a răspuns (pentru K0sti):

Am patit la fel si am ssd cred ca e din cauza mufei, se slabesc pini aceia

| Cazacu_Narcis_1993 a răspuns:

Revin din nou, poate ca din cauza prafului, sau daca nu ma repet, este un fir, sau daca nu o piesa, care nu face bine contactul, dar totusi incearca la un service de laptopuri, daca e asa cauta si pe net... Sper ca te-am ajutatwinking

| MeMary a răspuns:

Si eu am pățit ceva asemanator ( bateria era praf si il țineam cu cablul la încărcat când stăteam pe el. problema era de la mufa) probabil ca are vreun fir/contact slăbit. cute la cineva care se pricepe si ti l va repara. eu am dat vreo 40-50 lei

| valentinandrei a răspuns:

Baterie praf plus mufa incarcator/laptop uzata!