| elcosmin a întrebat:

Laptopul meu in cs:go are 120-150 fps. Dar daca il bag la incarcat are 200 si ceva. Ii mai mareste puterea daca e la incarcat?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai nici nu este recomandat sa mergi in jocuri pe acumulatorul laptopului.Si nu are mai multa putere ci este setat mai jos ca sa consume mai putine resurse cand este pe baterie fata de atunci cand este alimentat la priza.
Pe de alta parte ai o setare cu care te poti juca si anume o poti cauta la power options (setarile de baza balanced, high performance, power saved) daca nu ma insel si acolo setezi parametrii cand este in stand by, cand merge, cand folosesti intense, cand esti doar pe baterie etc

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu; doar că atunci când e alimentat din baterie, procesorul e limitat ca să facă economie de energie.
Când îl pui la rețea, revine la parametrii normali de lucru.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mihai69):

Exact. Se poate umbla la energy settings ca sa mearga tot timpul la full load dar o sa se duca bateria mai repede.

| elcosmin explică (pentru GabiDumitrescu):

Oricum se duce mega repedee in jocuri

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru elcosmin):

Dupa o sa se duca GIGA repede! happy

| CentyLox a răspuns:

Intr-un fel adauga un mic boost, dar poti si fara sa faci asta schimband modul de alimentare de la echilibrat la full performance Consuma bateria mai repede mai ales cand te joci