| AndreiStefan1234567 a întrebat:

Salut, laptopul meu nu prinde bine semnal WI-FI, am cam 1Mbps dar pe telefon sau pe alt laptop la aceeasi distanta prind 15 sau chiar 20. De la ce e, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Pentru efectuarea unui test corect deconectează toate aparatele de la router ( sau schimbi parola de la wireless, cel puțin temporar ) şi conectezi doar laptopul la router.
Dacă problema persistă poate fi şi de la hard disk. Dacă hard disk-ul e vechi şi obosit nu poate sa scrie mai repede de 1MB/s.
Problema asta e din totdeauna sau a apărut recent?
Dacă ai instalat driverele cu care a venit laptopul NU îți recomabd să faci nici o ectualizare! O să-l strici de tot.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa cum nici oamenii nu au performante identice, nici doua laptop-uri nu sunt la fel.
Pentru a scoate viteza maxim posibila apeleaza la un specialist in retele de calculatoare.

| LPCTSTR a răspuns:

Ai driverele actualizate?

| gelu1970 a răspuns:

Diferența de wifi. Unul e mai bun și altul mai slab.