| anonim_4396 a întrebat:

Salut,logurile cu ip-urile la ISP se sterg vreodată? Gen daca Orange are ip dinamic si am vb cu un asistent să îmi reseteze numărul de tel din sistem ..cred ca de vreo 5 ori azi. După resetare mi-a reapărut o nouă adresa ip...dar celelalte din urmă se sterg?

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Da, se sterg, dar nu dupa numarul de resetari ci dupa o perioada care e minim 6 luni

iar ip dinamic nu te ajuta cu absolut nimic, ei au un log in care inregistreaza ce IP a fost dat carui IMEI de telefon dar mai ales si carei nr de serie de cartela, care daca una dintre ele (telefonul sau cartela) sunt inregistrate pe numele tau, poti fi identificate

| Digikey a răspuns:

Orice operator de telefonie are mii de unitati de stocare pline de hard discuri unde se stocheaza toate datele timp de 6 luni.Ora, minutul secunda IP-ul, nr telefon, si tot ce mai trebuie.