| Petrache_Adrian_1998 a întrebat:

Salut lume, am si eu o problema la care nu gasesc explicatie, asera am instalat windows-ul pe unitatea mea, mergea totul perfect si era destul de tarziu si am inchis-o si in dimineata asta cand sau o deschid din nou, hopa, ca nu mai merge, nici nu-mi mai detecteaza harddisk-ul asa dintr-o data, eu nu gasesc o explicatie la asta, ma puteti ajuta? dau funda >: Multumesc

3 răspunsuri:
| manowar1 a răspuns:

Incearca sa scoti si sa conectezi mufele hardului di nou.Da un restart si uita-te in bios.Pot fi mai multe cauze.E posibil sa ai un cablu defect, sau sa iti fi murit hardul.

| Petrache_Adrian_1998 explică:

Eu cred că a murit hardul deoarece, l-am pus pe o altă unitate și nu-l găsește, i-am schmbat cablurile, nu-l găsește, dar totuși întrebarea mea ar fi, cum sa se ducă neumblând pe el? Adică aseară mergea perfect și azi nici să nu-l găsească?

| manowar1 a răspuns (pentru Petrache_Adrian_1998):

In ultima vreme se auzeau cumva niste zgomote ciudate? In momentul in care hardul e pe duca incepe sa scoata niste sunete ciudate:scartaieli!