| Florin_Darastean_1993 a întrebat:

Salut lume, cum scot muzica din spotify? Adica daca stie careva o alternativa dupa ce ii dai download in aplicatie sa scoti melodiile sa le pui pe stick...
Cine ma poate ajuta dau funda happy

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Noi avem noroc ca restul lumii plateste pentru content. Altefl nu am avea ce asculta sau vedea laughing)

| Ineys a răspuns (pentru Wr3nch):

Te inseli, sau nu gandesti suficient de mult. Problema asta e veche, foarte veche si e vorba de piraterie.

Ce e pirateria? Obtinerea prin mijloace "neortodoxe" a diverselor: filme, muzica, jocuri etc, fara a platii pentru ele.

Acum hai sa ne gandim. Gigel nu are bani sa-si cumpere GTA 5. Ce are de facut? Sa-l pirateze, corect? Crezi ca cei de la Rockstar Games au pierdut sa zicem 20 de euro pentru ca Gigel a piratat jocul in loc sa-l cumpere? Nu, cei de la Rockstar Games nu au pierdut nimic, pentru ca Gigel daca nu pirata jocul, oricum nu-l cumpara.

Cei care pirateaza oricum nu cumpara nimic deci compania nu pierde nimic din cauza lor. Din potriva, pirateria are sanse sa le creasca vanzarile deoarece, Gigel poate ramane impresionat de joc si si-l doreste atat de mult incat sa se joace online ca face un efort si-l cumpara. Pirateria nu ii afecteaza pe producatori.

| Wr3nch a răspuns (pentru Ineys):

Daca nu ii afecteaza de se se chinuie atat de mult sa o combata? laughing

| Ineys a răspuns (pentru Wr3nch):

Cine se chinuie? Companiile care creaza jocuri?

| Wr3nch a răspuns (pentru Ineys):

Toti. Aia care fac filme nubte lasa sa le filmezi in cinema. Aia care fac muzica nu sunt de acord cu faptul ca poti converti muzica de pe YouTube. De jocuri nu mai zic, Denuvo Steam, Uplay ca drm. Par destul de deranjati de idea ca altii le iau gratislaughing

| Bizon95 a răspuns:

De pe spotify nu poti, au facut special sa nu poti

dar de pe Youtube poti cat cuprinde, nu numai video dar si cu extragere de numai audio, si sunt tool-uri care fac asta tot intr-o veselie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum să faci asta. Din aceasta cauza nici nu folosesc aplicația. Eu îmi descarc gratuit de pe YouTube. Nu prin YouTube premium, altă "șmecherie".

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ca doar aia nu merita banii pentru melodii asa-i? Ca le licentiaza gratislaughing

| venividivici2017 a răspuns:

Crezi ca cei de la Spotify sunt asa de idioti in asa fel daca utilizezi download pentru offline mode,sa iti permita sa "piratezi" ceea pentru ce ai facut download?! Iti dai seama ca este undeva un format, citit doar de Spotify, format ce nu este gen aac, mp3, mp4 samd. Daca ai bani de premium, nubte mai gandesti la astea!